Milyen műveleti jelek kellenek az alábbi számjegyek, illetve számok közé, hogy 1 2 3 4 5 6 7 = 1 2 3 4 5 6 7 8 9 legyen?

Több megoldást is kér. Akárhogy számoltam egyszerűen nem jön ki. Remélem valaki tud segíteni!
2011. dec. 3. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:

(12-3*4)*5*6*7 = (12-3*4)*5*6*7*8*9

(12-3*4)*(5+6+7) = (12-3*4)*(5+6+7+8+9)

Onnantól kezdve, hogy 12 - 3*4 = 0, ezt bármivel megszorzod, 0 lesz az eredmény, tehát a lehetőségek száma nagyon sok... ha már unod 12-vel, akkor a jobb oldalon áttérhetsz arra, hogy 56-7*8...

2011. dec. 3. 18:52
 2/10 A kérdező kommentje:
Félreértetted mert csak az 1 2 3 4 5 6 7 <--- kell műveleti jelet tenni és az 123456789 lesz az eredmény. Lehet, hogy félreérthetően írtam ki.
2011. dec. 3. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, félreérthetően írtad ki...

Hatványozni lehet? Különben elég nehéz lenne kihozni.. :P

2011. dec. 5. 16:37
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem tudom de szerintem nem. Így van feltéve a kérdés:



Tégy a számjegyek, illetve számok közé műveleti jeleket úgy, hogy:

123456=123456789

Írj le több megoldást !

2011. dec. 5. 16:49
 5/10 BKRS ***** válasza:

A 123456789 primtenyezos felbontasa:

3*3*3607*2803

Szoval ez nagyon maceras lesz.


Ha mindket oldalra tehetsz jeleket, akkor:

f(2,3,4,5,6,7) = (-1)*f(2,3,4,5,6,7)*(8-9)

es az f az lehet barmilyen muveletsor a 2,3,4,5,6,7 szamjegyek kozott.

Az elso megoldassal egy problema, hogy a baloldalon nincs 1-es.

2011. dec. 5. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak a bal oldalra lehet rakni műveleti jeleket. Az 123456789 az eredmény.
2011. dec. 5. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit írsz:

"Tégy a számjegyek, illetve számok közé műveleti jeleket úgy, hogy:

123456=123456789

Írj le több megoldást !"

Ebből hol gondolod, hogy csak bal oldalra tehetsz műveleti jeleket? Mert így gyakorlatilag lehetetlen, nem hogy még több megoldást is kelljen írni. :s

2011. dec. 5. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:

BKRS: baloldalt van egyes

Kérdező: szerintem rosszul értelmezted a feladatot, jobb és bal oldalon is lehet műveleti jeleket írni, ha meg nem írsz közéjük jelet, akkor "összetapad" a szám, és 1 2 esetén pl. 12 lesz...

2011. dec. 5. 22:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet én értelmezem félre. Nem baj kihagyom ezt a feladatot. Azért köszönöm szépen, hogy segítettetek!
2011. dec. 7. 08:04
 10/10 BKRS ***** válasza:
22:07, tenyleg van 1-es, nem lattam a sortorestol.
2011. dec. 7. 21:10