1 görögdinnyét 6 gyerek közt egyenlően osztunk el. Hányszor kevesebb dinnye jut 1 gyereknek, ha ugyanezt a dinnyét 8 egyenlő részre osztjuk?

2011. dec. 3. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

1/6 – 1/8 = 4/24 – 3/24 = 1/24 ennyivel kevesebb jut egy gyerekre, ha az 1/6 helyett 1/8 kap.


1/6*x = 1/8


x = 1/8/(1/6) = 1/8*6/1 = 1/8*6 = 6/8 = 3/4


Ellenőrzés: 1/6*3/4 = 3/24 = 1/8


Nyolcfelé osztás esetén csak háromnegyed részét kapja annak, mint amikor csak hatfelé volt osztva.

2011. dec. 3. 22:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. dec. 3. 22:14