(egy válaszoló már válaszolt egyszer erre és több más kérdésemre is és nagyon hálás vagyok, csak erre az egyre válaszolt rosszul)
2011. dec. 3. 00:13
1/3 anonim válasza:
A függvényed integrálja: 8/(5x^5)-7/3x^3) + C
A feladat szerint x=1-ben 8/(5x^5)-7/3x^3) + C = 0
Behelyettesítve: 8/5 - 7/3 + C = 0
innen C = 11/15
x = 2-ben
8/(5*2^5)-7/(3*2^3) + 11/15 = 59/120 ha jól számolok...
2/3 anonim válasza:
Javítanék, kicsit elírtam az első két sort... :)
A függvényed határozatlan integrálja: 8/(5x^5)-7/(3x^3) + C
A feladat szerint x = 1-ben 8/(5x^5)-7/(3x^3) + C = 0
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm :)
2011. dec. 3. 17:21