Mi a helyes megoldás erre a feladatra?


[link]


(egy válaszoló már válaszolt egyszer erre és több más kérdésemre is és nagyon hálás vagyok, csak erre az egyre válaszolt rosszul)


2011. dec. 3. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A függvényed integrálja: 8/(5x^5)-7/3x^3) + C

A feladat szerint x=1-ben 8/(5x^5)-7/3x^3) + C = 0

Behelyettesítve: 8/5 - 7/3 + C = 0

innen C = 11/15

x = 2-ben

8/(5*2^5)-7/(3*2^3) + 11/15 = 59/120 ha jól számolok...

2011. dec. 3. 10:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Javítanék, kicsit elírtam az első két sort... :)

A függvényed határozatlan integrálja: 8/(5x^5)-7/(3x^3) + C

A feladat szerint x = 1-ben 8/(5x^5)-7/(3x^3) + C = 0

2011. dec. 3. 10:48
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm :)
2011. dec. 3. 17:21