A munkások között 140. 000 forintot 1/3:3/8:5/15 arányban osztottak fel. Mennyi pénzt kapnak?

2011. nov. 30. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

(1/3)*x + (3/8)*x + (5/15)*x = 140.000 /*15*8


(15*8/3)*x + (15*8*3/8)*x + (15*8*5/15)*x = 15*8*140.000


40*x + 45*x + 40*x = 16.800.000


125x = 16.800.000


x = 16.800.000/125 = 134.400


1: (1/3)*x = (1/3)*134.400 = 44.800.- Ft


2: (3/8)*134.400 = 50.400.-Ft


3: (5/15)*134.400 = 44.800.- Ft


Ellenőrzés: 44.800 + 50.400 + 44.800 = 140.000.- Ft

2011. nov. 30. 20:03