2011. nov. 30. 17:26
1/1 anonim válasza:
(1/3)*x + (3/8)*x + (5/15)*x = 140.000 /*15*8
(15*8/3)*x + (15*8*3/8)*x + (15*8*5/15)*x = 15*8*140.000
40*x + 45*x + 40*x = 16.800.000
125x = 16.800.000
x = 16.800.000/125 = 134.400
1: (1/3)*x = (1/3)*134.400 = 44.800.- Ft
2: (3/8)*134.400 = 50.400.-Ft
3: (5/15)*134.400 = 44.800.- Ft
Ellenőrzés: 44.800 + 50.400 + 44.800 = 140.000.- Ft