Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék ilyeneket írni?...

Hogyan tudnék ilyeneket írni? Munkaszerződés házi feladatként..

Figyelt kérdés

1) Munkaviszonyt kívánna létesíteni az „A” Zrt.-nél, a cég Önt választja ki. Feltételként megszabja, hogy egyéni vállalkozói igazolványt váltson ki.


Kérdés: milyen típusú szerződést akar Önnel kötni a cég? Készítse el a szerződést az Ön által meghatározott feladatkörre, amely szerződés nem lehet munkaszerződés.


2) Ön megrendelőként vállalkozási szerződést kötött a „Z” Kft.-vel, amelyben a vállalkozó a hibás teljesítése esetére jótállási kötelezettséget és bankgaranciát is vállalt. Az utó-felülvizsgálati eljárás során olyan hibák nyertek megállapítást, amelyek miatt akadályozva van Ön a mű használatában.


Kérdés: megrendelőként milyen jogi lépéseket tesz meg, jogilag indokolja.



Nem tudom ide tartozik-e?!

Légyszi segítsen aki tud,esetleg tippet,hogy honnan tudnék szerezni hozzá anyagot!

Köszi


2009. máj. 13. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nem vagyok gazdasági szakember, úgyhogy ha hülyeséget írnék, előre is bocsánat.


1) Mivel itt azt írja, nem lehet munkaszerződés, viszont feltételként megszabják, hogy egyéni vállalkozó legyél, gondolom, vállalkozási szerződést akarnak kötni. Hogy ennek pontosan mik a formai követelményei azt a Google segítségével öt perc alatt ki tudod deríteni.


2) Ez számomra kicsit cselesnek tűnik, mert úgy tudom, a jótállás egy évig tart, az utófelülvizsgálati eljárásra pedig az átvételt követő 12. hónapban kerül sor... ezért nem tudom, hogy addigra a jótállás lejár-e vagy még éppen hogy nem. Gondolom egyébként, hogy ezt te tanultad, úgyhogy ennek utána tudsz nézni valahol, de egyébként itt két variáció lehetséges:

1. már lejárt a jótállás, ekkor semmilyen jogi lépést nem tudsz már tenni;

2. nem járt még le a jótállás, ebben az esetben a jótállási jegy bemutatásával együtt kérheted a a termék javítását, cseréjét, árleszállítást vagy a termék árának visszafizetését (ez a jótállási kötelezettség). Ha a fizetést választod, és nem hajlandóak fizetni, akkor pedig fordulhatsz a szerződő bankhoz, és majd ők fizetnek (ez a bankgarancia).

2009. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2009. máj. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!