Kémia:S? Propán tömegszázalék kiszámítása! Hány százaléka C? Hány százaléka C van a metánba?

2011. nov. 29. 18:02
 1/1 BKRS ***** válasza:

Propan: C3H8

teljes tomeg: 3*12+8 = 44g

ebbol a C: 3*12=36 g

Ez (36/44)*100 = 81,8%


Metan: CH4

tomeg: 12+4 = 16

ebbol a szen: 12

ez 12/16 * 100= 75%

2011. nov. 29. 22:47