2011. nov. 29. 18:02
1/1 BKRS válasza:
Propan: C3H8
teljes tomeg: 3*12+8 = 44g
ebbol a C: 3*12=36 g
Ez (36/44)*100 = 81,8%
Metan: CH4
tomeg: 12+4 = 16
ebbol a szen: 12
ez 12/16 * 100= 75%