Valaki tud segiteni ezekben a feladatokban? X2–3=2X (X2=X a négyzeten) ; X2+4X=5 (X2=X a négyzeten) ; 2X2=4X+23 (2X2=2X a négyzeten) ; -2X-3=X2 (X2=X a négyzeten).

2011. nov. 29. 15:55
 1/1 BKRS ***** válasza:

x^2 - 3 = 2x

x^2 -2x -3 =0

(x-3)(x+1) = 0

x=3 vagy x =-1


x^2 + 4x = 5

x^2 + 4x -5 = 0

(x+5)(x-1) =0

x=-5 vagy x =1


2x^2=4x+23

2x^2 - 4x -23 = 0

(2x - 5√2-2)(2x + 5√2-2)/2 = 0

x=(5√2+2)/2 vagy x=(-5√2+2)/2


-2x-3=x^2

x^2 + 2x +3 = 0

(x+1)^2 +2 = 0

nincs megoldas a valos szamok halmazan, mert valos x-ekre egy szam negyzete +2 mindig nagyobb 0-nal.

2011. nov. 29. 16:11