2011. nov. 29. 15:55
1/1 BKRS válasza:
x^2 - 3 = 2x
x^2 -2x -3 =0
(x-3)(x+1) = 0
x=3 vagy x =-1
x^2 + 4x = 5
x^2 + 4x -5 = 0
(x+5)(x-1) =0
x=-5 vagy x =1
2x^2=4x+23
2x^2 - 4x -23 = 0
(2x - 5√2-2)(2x + 5√2-2)/2 = 0
x=(5√2+2)/2 vagy x=(-5√2+2)/2
-2x-3=x^2
x^2 + 2x +3 = 0
(x+1)^2 +2 = 0
nincs megoldas a valos szamok halmazan, mert valos x-ekre egy szam negyzete +2 mindig nagyobb 0-nal.