2011. nov. 28. 19:56
1/6 Rayleigh válasza:
4/1000-ed része (0,4%-a) 6/1000-ed része (0,6%-a)
2/6 A kérdező kommentje:
az akkor az, hogy 3500x0,4?
és a 6 tízezrelék?
2011. nov. 28. 20:02
4/6 anonim válasza:
Az ezrelék valaminek az ezred részét jelenti.A százalékot érted? ez ugyanaz, csak ezerrel. A 4 ezrelék azt jelenti, hogy 3500*4/1000=3500*0,004. Tehát osztasz 1000-el, és utána szorzol 4-el vagy 6 -al.
3500-nak a 4 ezreléke=3500:1000=3,5 3,5*4=14
5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, és a 3500 6tízezreléke?
2011. nov. 28. 20:19
6/6 anonim válasza:
Drága életem, azt hittem az előző mintára már ki tudod számolni magadnak.Ennyire ne legyél már gyámoltalan!