2011. nov. 28. 19:56
 1/6 Rayleigh ***** válasza:
100%
4/1000-ed része (0,4%-a) 6/1000-ed része (0,6%-a)
2011. nov. 28. 20:01
 2/6 A kérdező kommentje:

az akkor az, hogy 3500x0,4?

és a 6 tízezrelék?

2011. nov. 28. 20:02
 3/6 anonim válasza:

Nem

3500*0,004

2011. nov. 28. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ezrelék valaminek az ezred részét jelenti.A százalékot érted? ez ugyanaz, csak ezerrel. A 4 ezrelék azt jelenti, hogy 3500*4/1000=3500*0,004. Tehát osztasz 1000-el, és utána szorzol 4-el vagy 6 -al.

3500-nak a 4 ezreléke=3500:1000=3,5 3,5*4=14

2011. nov. 28. 20:17
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, és a 3500 6tízezreléke?
2011. nov. 28. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Drága életem, azt hittem az előző mintára már ki tudod számolni magadnak.Ennyire ne legyél már gyámoltalan!
2011. nov. 28. 20:49