Addig megvagyok,hogy u'=sinx>> u=-cosx ; v=x>> v'=1
utána [u*v]0 és pí/2(tovább nem írom le)...azonban itt mennyi az értéke a -cospí/2*pí/2-nek?
2011. nov. 26. 16:49
1/1 bongolo válasza:
Vagyis ugye azt csináltad, hogy
∫ v·u' dx = v·u - ∫ v'·u dx
u = -cos x
u' = sin x
v = x
v' = 1
vagyis
∫ x·sin x dx = -x·cos x + ∫ 1·cos x dx
∫ cos x dx = sin x
tehát a primitív függvény:
sin x - x·cos x
A határozott integrál 0 és π/2 között:
(sin π/2 - π/2·cos π/2) - (sin 0 - 0·cos 0)
Így jött ki neked a -π/2·cos π/2 ?
Nem pont az jön ki.
sin π/2 = 1
cos π/2 = 0
sin 0 = 0
cos 0 = 1
ezért a megoldás:
(1 - π/2·0) - (0 - 0·1) = 1