Fizika plusz pontért. Határozd meg azt a nyomást melyet lábon álva a padlóra fejtes ki. Lábam 200 cm2 és 68 kg vagyok?

2011. nov. 23. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez gond? Mi a nyomás mértékegysége? (Egyik a sok közül)

kg/cm2.. Akkor? 68kg/200cm2 =0,34kg/cm2 (Ha ez a 2 láb felülete!)

2011. nov. 23. 19:58
 2/5 A kérdező kommentje:
Pascalban kellene megadni
2011. nov. 23. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:

p=F/A

A=200cm2=0,02m2

F=m*g

g=9,81 kerekítve g=10m/s2

F=68*10=680N

p=680N/0,02m2=34000N/m2=34000Pa

2011. nov. 23. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is ez a megoldás jött ki
2011. nov. 23. 20:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment mindekinek a + :)
2011. nov. 23. 20:08