2011. nov. 23. 19:47
1/5 anonim válasza:
Ez gond? Mi a nyomás mértékegysége? (Egyik a sok közül)
kg/cm2.. Akkor? 68kg/200cm2 =0,34kg/cm2 (Ha ez a 2 láb felülete!)
2/5 A kérdező kommentje:
Pascalban kellene megadni
2011. nov. 23. 20:01
3/5 anonim válasza:
p=F/A
A=200cm2=0,02m2
F=m*g
g=9,81 kerekítve g=10m/s2
F=68*10=680N
p=680N/0,02m2=34000N/m2=34000Pa
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment mindekinek a + :)
2011. nov. 23. 20:08