Joergedo kérdése:

Mennyi 20 °C-os vizet kell a 20 dm3 térfogatú,80 °C-os vízhez önteni, hogy 35 °Cosat kapjunk?

Akinek kedve van esetkeg hozzá tudom már az előbb fel raktam fizikával kapcsolatos kérdést ,de én nem értem és hamarosan le kell adnom.
2011. nov. 23. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

m₁ = 20*ρ (ρ = sűrűség)

t₁ = 80 °C

m₂ = ?

t₂ = 20 °C

t = 35 °C


m₁*t₁ + m₂*t₂ = (m₁ + m₂)*t


m₁*t₁ + m₂*t₂ = m₁*t + m₂*t


m₁*t₁ – m₁*t = m₂*t – m₂*t₂


m₁*(t₁ – t) = m₂*(t – t₂)


m₂ = m₁*(t₁ – t)/(t – t₂) = 20*ρ*(80–35)/(35–20) = 60*ρ


m₂ = V₂*ρ = 60*ρ


V₂ = 60 dm³

2011. nov. 23. 21:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 24. 09:25