Akinek kedve van esetkeg hozzá tudom már az előbb fel raktam fizikával kapcsolatos kérdést ,de én nem értem és hamarosan le kell adnom.2011. nov. 23. 18:07
1/2 anonim válasza:
m₁ = 20*ρ (ρ = sűrűség)
t₁ = 80 °C
m₂ = ?
t₂ = 20 °C
t = 35 °C
m₁*t₁ + m₂*t₂ = (m₁ + m₂)*t
m₁*t₁ + m₂*t₂ = m₁*t + m₂*t
m₁*t₁ – m₁*t = m₂*t – m₂*t₂
m₁*(t₁ – t) = m₂*(t – t₂)
m₂ = m₁*(t₁ – t)/(t – t₂) = 20*ρ*(80–35)/(35–20) = 60*ρ
m₂ = V₂*ρ = 60*ρ
V₂ = 60 dm³
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 24. 09:25