Hatásfok ugye = Wh/Wö
A Wh= m*g*h
És a Wö-t hogy számolom ki??
2011. nov. 22. 19:09
1/9 anonim válasza:
Ne csak a képletet magold. Mi a feladat? Szövegesen légyszíves.
2/9 A kérdező kommentje:
A lovak egy 10 méter magas domb tetejére 100 m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N-al húznak.Mekkora a hatásfok?
2011. nov. 22. 19:15
3/9 anonim válasza:
A lovak egy 10 méter magas domb tetejére 100 m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N-al húznak.Mekkora a hatásfok?
A munka alapképlete: W = F*s
Jelen esetben a lovak Össz-munkája 100m*800N
A Hasznos munka pedig W = m*g*h = 4000N*10m
A hatásfok: Wh/Wö = 0,5.
4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! <3 Ment a zöld kéz!
2011. nov. 22. 19:24
5/9 A kérdező kommentje:
De az m*g*h ebben az esetben nem 4000*10*10?
2011. nov. 22. 19:28
6/9 anonim válasza:
[m]=kg <- tömeg
[F]=N <- súly
F = m*g
7/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha nincs megadva a gravitácóos gyorsulás akkor azt nem kell belevenni?
2011. nov. 22. 19:31
8/9 anonim válasza:
Arra próbálok rámutatni, hogy ha Newtonban van megadva a mennyiség, akkor az már az "m*g". Ilyenkor már nem szükséges újra g-vel szorozni.
9/9 A kérdező kommentje:
Ja értem :D Köszi!
2011. nov. 22. 19:43