Valaki tud segíteni? Fizika. Szerdára kéne.


Sziasztok! Egy feladatban kérném a segítségeteket, mert meg kell csinálnom és nem tudom hogy kell.

A feladat ez: Nyugalomból induló és egyenletesen gyorsuló test mozgásának nyolcadik másodpercében 60 cm utat tett meg. Mekkora utat futott be a. kilencedik másodpercben? A könyvben van olyan rész hogy meggoldások és ezt találtam ott: s8-s7 = 0,6 m ; a= 0,08 m/s2; s9-s8 = 0,68 cm


Kérlek titeket segítsetek! Ha valaki le tudná írni hogy hogy kell egy ilyen feladatot megcsinálni nagyon sokat segítene! Előre is köszönöm annak aki segít :)


2011. nov. 20. 12:58
 1/2 bongolo ***** válasza:

Egyenletesen gyorsuló mozgás által megtett út, ha t=0-kor nyugalomból indul, akkor:

s = 1/2·a·t²

Ezt biztos tanultátok, meg kell jegyezni.


A mozgás első másodperce 0-tól 1s-ig tart, tehát a nyolcadik 7s-tól 8s-ig. E közben a megtett út a 8s-ig megtett út és a 7s-ig megtett út különbsége:


1/2·a·(8²-7²) = 0,6 (méterbe váltottam át a 60 centit)


Ebből kiszámolható a gyorsulás: a=2·0,6/(8²-7²)

Ha az megvan, akkor a kilencedik másodpercben megtett út hasonlóképpen ez lesz:


s9-s8 = 1/2·a·(9²-8²)


Ez is méter lesz. Számold ki. Ha elakadsz, szólj.

2011. nov. 20. 13:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!!!!!! nagyon sokat segítettél! Így sikerült kiszámoolni és megértettem. hogy kell! Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!!! Nagyon hálás vagyok neked :DD
2011. nov. 20. 17:36