2011. nov. 20. 19:50
1/1 anonim válasza:
Vegyük úgy, hogy a közönség létszáma 100 volt. Ebben az esetben ha összeadjuk, hogy összesen mindenki hány percet hallgatta az előadást és utána elosztjuk a létszámmal, akkor megkapjuk az átlagos időt, vagyis:
t = (20*60 + 10*0 + 70/2*20 + 70/2*40)/100 = 33 perc
70 = 100 – 20 – 10
60*1/3 = 20
60*2/3 = 40