1 előadás 60 percig tartott. Aközönség 20%-a az egész előadást figyelmesen nézte.10%-a végigaludta. A maradék közönség fele az előadás harmadára figyelt a többiek a 2harmadára. Átlagosan hány percig halgatták figyelmesen a közönség tagjai az előadót?

2011. nov. 20. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Vegyük úgy, hogy a közönség létszáma 100 volt. Ebben az esetben ha összeadjuk, hogy összesen mindenki hány percet hallgatta az előadást és utána elosztjuk a létszámmal, akkor megkapjuk az átlagos időt, vagyis:


t = (20*60 + 10*0 + 70/2*20 + 70/2*40)/100 = 33 perc


70 = 100 – 20 – 10

60*1/3 = 20

60*2/3 = 40

2011. nov. 20. 23:15