Egy kisebb hely verseny kérdése volt ez.2011. nov. 19. 14:03
1/2 anonim válasza:
Logikai szita formulával gondolkodva:
30 + 20 - 10 = 40
30 darab szám osztható 6-tal, ebből 10 osztható 7-tel is (mert azok a számok, amik 6-tal is és 7-tel is oszthatók, oszthatók 42-vel is), a 20 darab 7-tel osztható számból 10-et már megszámoltunk a 6-tal osztható számoknál, így 10 darab olyan 7-tel osztható szám van, ami nem osztható 6-tal /is/.
Így 30 + 10 = 40. (Lényegében itt is 30 + (20 - 10) = 40 van.)