Eredő ellenállás kiszámítása! Segítene valaki kiszámolni? Nem értem! (Képpel)


[link]


Próbálkoztam megoldani, mert az R1 és R6 soros, így ezeket összeadtam, így R1+R6=297 ohm. De lehet ez így sem jó. Hogyan tovább? Köszönöm!


2011. nov. 16. 16:02
 1/7 BKRS ***** válasza:

eredo ellenallas: R


R= R1 + a tobiek = R1 + 1/(1/R3-as ag + 1/R7-es ag) =

R1 + 1/(1/(R3 +a tobbiek ezen az agon) + 1/(R7+R6) ) =

=R1+ 1/(1/(R3 + 1/(1/R2 +1/(R5+R4) ) ) +1/(R7 + R6) ) =

=270 + 1/(1/(270 + 1/(1/270 +1/(27+27) ) ) +1/(270 + 27) ) =

=422.867647

2011. nov. 16. 18:10
 2/7 BKRS ***** válasza:

A francba, az elobbinel rosszul zarojeleztem egy ponton,

epitsuk inkabb belulrol kifele is, ugy nehezebb elteveszteni

R5 es R4 helyettesitheto 1db R45 = 54

R2,R45 helyettesitheto 1db R245 = 1/(1/R2 + 1/R45)

R245 = 1/(1/270 + 1/54) = 45

R3 es R245 helyettesitheto 1 db R2345 = R3+R245 = 270 +45

R2345 = 315

R6 es R7 helyettesitheto 1db R67= R6 + R7 = 27 + 27

R67 = 54

R2345 es R67 helyettesitheto egy db R234567 = 1/(1/R2345 + 1/R67) = 1/(1/315 + 1/54)

R234567 = 46.097561

R eredo = R1 +R234567 = 270 + 46.097561 = 316.097561

2011. nov. 16. 18:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes levezetéseket!
2011. nov. 16. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 382 jött ki
2011. nov. 17. 11:23
 5/7 anonim válasza:

Egyik válasz sem helyes, mert az R7 az nem 27, hanem 270 ha jól látom..

A végeredmény így 882 Ohm!

2011. dec. 13. 00:12
 6/7 BKRS ***** válasza:

Aha, R7 az tenyleg 270, akkor ha mas hiba nincs benne, akkor ez lesz a megoldas:


R5 es R4 helyettesitheto 1db R45 = 54

R2,R45 helyettesitheto 1db R245 = 1/(1/R2 + 1/R45)

R245 = 1/(1/270 + 1/54) = 45

R3 es R245 helyettesitheto 1 db R2345 = R3+R245 = 270 +45

R2345 = 315

R6 es R7 helyettesitheto 1db R67= R6 + R7 = 27 + 270

R67 = 297

R2345 es R67 helyettesitheto egy db R234567 = 1/(1/R2345 + 1/R67) = 1/(1/315 + 1/297)

R234567 = 152.867647

R eredo = R1 +R234567 = 270 + 152.867647 = 422.867647

2011. dec. 13. 18:11
 7/7 anonim válasza:
Így van, így már helyes. Én hülyeséget írtam, mert elhagytam a számológépem, a windowsos meg nincs megszokva és a részeredményt adta ki!
2011. dec. 13. 19:06