Milyen művészeti tárgyat készíthetnék? (sürgős! )
Az éves munkáról:
Ezt a munkát, egy folyamat lépcsőfokaként kell elfogadni, ami segítséget jelent a tizenkettedikes „záró vizsga” felé vezető úton.
A cél, egy konkrét ALKOTÓI FOLYAMAT ÁTÉLÉSE, ami lehetőséget ad a sikereknek, kudarcoknak, és a rácsodálkozás örömének a megélésére. Segít a kérdések megfogalmazásában, ami által az alkotófolyamat állandó változáson megy keresztül, formálódik, lehetőséget ad új megoldások keresésére, ötletek kipróbálására. Az alkotó, és alkotása együtt alakul, formálódik.
Témaválasztás:
Érdemes olyan témát választani, ahol lehetőség van arra, hogy valami ÚJAT TEREMTSÜNK. Nem kötelező kifejezetten művészeti ágakhoz kapcsolódni.
Az előző évek munkái közül egy-két példa:
- egy „öreg” lerobbant motor újjá „varázslása”,
- színdarab, zenemű írása – előadása (akár az osztálytársak bevonásával is),
- regény, novella írása,
- receptkönyv írása – vacsora, vagy ebédmenü elkészítése, saját, kikísérletezett receptek alapján.
Napló:
A folyamatot végigkísérő NAPLÓ vezetése, ami a témaválasztástól, a megvalósított alkotásig vezető utat mutatja be. Dokumentálnia kell a választást is, (miért ezt a témát választottam, miért e mellett döntöttem) mivel szeretnék foglakozni.
Minden, a témával kapcsolatos fontos dolognak bele kell kerülnie:
- milyen kérdések fogalmazódnak meg bennünk,
- milyen nehézségekkel kellett szembenézni a folyamat alatt,
- mi okozott örömöt közben,
- kit kellett keresni, aki segíteni tudott a továbblépésben,
- hogyan történt ez (szakemberrel való együttdolgozás, …),
- konkrét, megélt események, gondolatok, apró észrevételek, új felfedezések, momentumok.
Minden bejegyzést dátummal kell ellátni! FONTOS az, hogy NE UTÓLAG TÖRTÉNJEN A NAPLÓ MEGÍRÁSA!!
A napló tartalmából kell majd az éves munka beszámolóját felépíteni!
Mentor:
Mindenkinek kell egy BELSŐ MENTORT választani (az iskolából bármely tanár, akiről úgy érzik, a segítségükre lehet), aki időnként ránéz az addig elkészült munkára, esetleg segít továbblépni, ha elakadna, tanácsot ad, korrigál, ha kell.
A választott mentort minden hónapban legalább egyszer meg kell keresni, ami dokumentálásra kerül a munkanaplóban. (Aláírás)
Külső mentor:
Ha úgy alakulna, hogy szakmailag nem boldogulnának a választott témával, akkor lehetőség van külső segítség igénybevételére is!
Sziasztok! Kaptunk egy olyan feladatot az iskolában,hogy készíteni kell egy "művészeti tárgyat" az év során. Ezt a feladatot évről évre minden 10. osztály megkapja. Az a lényeg, hogy ki kell találnod valamit, megálmodnod, majd kivitelezned. Ez a tárgy ne nagyon legyen dísztárgy, inkább valami használati,és legyen benne sok munkád, lényeges, hogy sok fizikai munka legyen benne, melyhez kellő megtervezettség és figyelem szükséges.Volt aki hintaszéket csinált, vagy biciklit fából, széket, ágyat, biciklis sisakot, volt, aki varrt egy nagyon bonyolult szabású ruhát, volt, aki díszlámpát készített, bornyitót, ami saját ötlettel működött, egy emberi szobrot fából, alaposan kidolgozott, faragott mintákkal díszített komódot, borosüveg tartót...stb.Most nem jut eszembe több..Nincs semmi megkötés, bármilyen anyaggal lehet dolgozni. De nekem nincs semmi ötletem! Már itt a határidő, hogy el kéne dönteni, mit szeretnék. Olyat kéne kitalálni, amit viszonylag olcsón, és egyszerűen meg tudok csinálni..(mert az anyagot nekünk kell megvenni,időt meg tanulás mellett nem nagyon sokat tudok fordítani rá. ) De BÁRMI ötletetek van, akkor is, ha azt érzitek hülyeség, kérlek írjátok le! Nagyon sokat segítenétek vele! Köszönöm :) 16/L
Éves munka bemutatása:
1. 2011. MÁJUS. 07-11.
2. Mindenkinek a saját NAPLÓJA alapján be kell mutatnia, hogyan készült el az alkotása. (Ezek a beszámolók nyilvánosak lesznek, idejük 10-10 perc.)
A hitelkártya használati tárgy, a kártyavár megépítése tervezést, és igényes kivitelezést követel.
Modern idők címmel lejárt hitelkártyákból építs kártyavárat. Mivel müanyagból vannak, össze lehet őket egy kis hőkezeléssel olvasztani.
Ha ügyes vagy tudsz egy fejjel lefelé álló kártyavárat is készíteni ilyen módon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!