2011. nov. 10. 14:44
1/2 BKRS válasza:
CHnCl(4-n) a keplete.
Ennek a tomege: 12+n+35,5(4-n) = 156 - 34,5n
Ebbol a Cl tomege: 35,5n
156 - 34,5*n ~ 100%
35,5n ^ 89,1%
vagyis
0,89(156-34,5n) = 35,5n
amibol n = 2
Vagyis
CH2Cl2
2 Cl atomot tartalmaz molekulankent.
2/2 anonim válasza:
már bocsánat de a megoldás helytelen!!!
CHnCl(4-n) a keplete.
ennek tömege (össz tömeg):12+n+35,5(4-n)
klór tömege:35,5n
m(cl)/m össz = n*M(cl)/M(CClnH4-n)
tehát: 89,1/100 = 35,5n/12+35,5n+4-n
0,891=35,5/16+34,5n (átszorzás nevezővel)
14,256+30,7395n=35,5n
n=2,99
vagyis 3!!!!!
így a helyes képlet: CHCl3 = KLOROFORM!!!