Fontos! Kémia házi! Tudnál segíteni?


mennyi a tömege?

1 mol hirogén atomnak

1 mol hidrogénmolekulának

18*10 huszonharmadikon db hidrogénmolekulának

1,5 mol hidrogénmolekulának

5 mol hidrogénmolekulának


2,Hány mol hidrogénmolekula keletkezik,ha adott mennyiségű atomok molekulává alakulnak? kémiai jellel válaszolj!

1 mol hidrogénatomból

2*10 huszonharmadikon db hidrogénatomból

6*10 huszonnegyediken db hidrogénatomból


3, írd fel a háromféle hidrogénizotóp kémiai jelét és nevét!


Nem igazán értem a kémiát és nem tudtam az egészet megcsinálni:((amit megcsináltam abban sem vagyok biztos). Köszönöm előre is!!:)


2011. nov. 9. 17:22
 1/4 BKRS ***** válasza:

1 mol hirogén atomnak 1g

1 mol hidrogénmolekulának 2g

18*10 huszonharmadikon db hidrogénmolekulának 3*2g=6g

1,5 mol hidrogénmolekulának 1,5*2g = 3g

5 mol hidrogénmolekulának 5*2g = 10g

2011. nov. 9. 17:37
 2/4 BKRS ***** válasza:

2,Hány mol hidrogénmolekula keletkezik,ha adott mennyiségű atomok molekulává alakulnak? kémiai jellel válaszolj!

1 mol hidrogénatomból 1/2 mol molekula

2*10 huszonharmadikon db hidrogénatomból 1/6 mol molekula

6*10 huszonnegyediken db hidrogénatomból 5 mol molekula

2011. nov. 9. 17:38
 3/4 BKRS ***** válasza:

3, írd fel a háromféle hidrogénizotóp kémiai jelét és nevét!

¹H vagy H hidrogén

²H vagy D deutérium

³H vagy T trícium

mind a ket jeloles elfogadott kemiaban, nezd meg a konyvetekben vagy a fuzetedben, hogy a tanarod melyiket keri.

2011. nov. 9. 17:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!:))
2011. nov. 9. 19:17