Mennyi polc van a raktáramban?


Átlagosan minden polcra 11 üveggel tettem,ha jól emlékszem.

De az biztos hogy a legerősebb polcra 17 üveggel raktam,a többi polcra átlagosan 10-et raktam.


unokám számítása:7 polc


2011. nov. 9. 13:22
 1/5 anonim válasza:
a 7 polcot valószínűleg így számította ki: 17+(6x10) = 77 és ezt elosztjuk a polcok számával (7) , így kaptál átlagosan 11 üveget, ha jól emlékszel :)
2011. nov. 9. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Polcok száma: x

Üvegek száma: 11x (mivel átlagban minden polcon 11 van)

Egy polcra raktam: 17 db-ot, a többi polcra (azaz x-1 polcra, mivel már egyre raktam 17-et) 10 db-ot, vagyis ezekre 10(x-1).

Ez utóbbiak összege kiadja az összes üveg számát:

17+10(x-1)=11x

17+10x-10=11x

7+10x=11x

x=7 //

Ha volt 7 polcom, akkor összesen (11-es átlaggal számolva) 77 üvegem volt.

Ha egy polcon 17 üveg volt, a többin, azaz 6 polcon átlag 10 üveggel számolva 60, akkor összesen itt is 77 üvegem volt. A feladat megoldása tehát jó.


Összesen 7 polc van a raktárban.


---

Az első válaszoló pedig egy olyan egyenletet írt fel, amelyet megkérdezném, hogy hogy sikerült. Ugyanis ahhoz az egyenlethez kell tudni, hogy 7 polc volt. Pedig az az ismeretlen...

2011. nov. 9. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ejj, bocsánat az első válaszolóhoz, nem 6x-et hanem 6*10-et írt :)

Úgy pedig jó az a megoldás is :D Csak az x nekem ismeretlen volt :s

2011. nov. 9. 13:53
 4/5 anonim válasza:
első válaszoló vagyok. én csak fejben futottam át ezen, és tippelésszerűen írtam a 6ot. de nagy számítást nem igényel ez a feladat, logikus hogy 7 polc van
2011. nov. 9. 14:12
 5/5 A kérdező kommentje:
bocs utolsó hozzászóló,nem tudom hány éves vagy,de az unokám 8 éves.....feladatokat megoldja,csak mikor azt le kell írni,hogy oldotta meg...még azzal bajban vagyunk...igen könnyü feladat....de a válaszadásnál nem elég oda írni,hogy 7 a helyes megoldás......bocsánat,de én már 49 éves vagyok és itt nagyon sokat tanulok mindenkitől,hogy segítsem az unokámat matekból.....Sziasztok.
2011. nov. 9. 16:56