Hogy lehet a villamos energiát kiszámítani?

Nekem az kellene, hogy egy fogyasztó feszültség és áramfelvételéből kiszámíthassam, mennyi energiát fogyaszt egy óra alatt, vagyis a kWh-t. Ezt hogy lehet?
2011. nov. 7. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ellenállás esetén (rezsó, vízmelegítő, villanyradiátor, stb.) esetén egyszerűen a fogyasztás egy bizonyos idő alatt: W = U*I*t [J]


U – feszültség [V]

I – áramerősség [A]

t – idő [s]


P = U*I [W]


kW = U*I/1000


V – volt, A – amper, s – másodperc J – joule, W – watt (joule/s)


Kilowattóra:


Az energia (elsősorban villamos energia) egyik mértékegysége: ennyi munkát végez egy óra alatt az egy kilowatt teljesítménnyel dolgozó gép (röv kWh).


[link]


Háromfázisú villanymotorok esetén már bonyolultabb a helyzet:


[link]

2011. nov. 8. 22:08