A (6, 2) és a (2, 8) pontokon áthaladó egyenes meredeksége ______.
Nagyon szépen koszonoooom :))))))
2011. okt. 26. 17:44
1/2 anonim válasza:
Miközben vízszintesen haladok 4 egységet balról jobbra (6-2=4), 6 egységet ereszkedek, mert 8-ról 2-re jövök le és 8-2=6, de inkább 2-8=-6. Ha tehát 4 egységet haladva a függőleges elmozdulás -6 (azért negatív, mert csökkenő), akkor 1 egységet vízszintesen haladva -6/4=-1,5-et "emelkedek" vagyis süllyedek mínusz másfelet. Tehát a meredekség m=-1,5
2/2 anonim válasza:
A két pont
P1(6,2)
P2(2,8)
Az egyenes meredeksége (m) - a hajlásszög tangense - a következőképp számítható
m = (y2 - y1)/(x2 - x1)
Csak be kell helyettesíteni
m = (8 - 2)/(2 - 4) = 6/(-4)
m = -3/2
========