Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csináljak? Szörnyen lusta...

Mit csináljak? Szörnyen lusta vagyok. :- (

Figyelt kérdés

Az van, hogy elegem van már mindenből: naponta 6 órák, egyéb szakkörök (megjegyzem, szeretem őket, de néha sok), délután 3-kor hazaérek, aztán kész, ennyi... Szinte soha nem nyúlok leckéhez, mindig reggel a suliban csinálom meg, max. matekot és németet írom meg itthon. Ritkán tanulok rendesen, többnyire bemagolom az anyagot. Pedig szeretnék szorgalmas lenni, de nem tudom rávenni magam. Mindig ideülök valamiért a géphez, és itt ragadok.. :( 13 éves lány vagyok, és szerintem nagyon lusta...

Ennek ellenére a suliban nem teljesítek rosszul, sok 5-ösöm van, de mégis... Ha tudtok valami módszert, írjátok le! Köszi. :)


2011. okt. 20. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyut vagy aput, hogy rejtse el a gép tápegységét.
2011. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez még semmi nekem 12-ben sokkal rosszabb volt az órarendem rendszeresen bent maradtunk 3-ig 4-ig. egyébként meg agyban dől el.
2011. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne kapcsold be a gépet. könnyebb nem bekapcsolni a gépet, mint egy bekapcsolt gép mellől felkelni és nekiállni tanulni.
2011. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez! 16/l
2011. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak elkezdeni nehéz. Ha egyszer nekiállsz, elhatározod, hogy jó, akkor most leülök, és tanulok, és tényleg leülsz, és tanulsz, közben már nem rossz :) De aláírom, nagyon nehéz tényleg nekiállni.
2011. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát sajnos van amikor már közben is rossz. Eleinte "csak" elkezdni volt nehéz, de egy idő után, már tanulás közben is csak arra tudtam gondolni, hogy "Mikor hagyhatom én ezt már abba?!?!?!" Én amúgy addig voltam szorgalmas, amíg hittem benne, hogy megtérül a befektetett energia, amikor már láthatóvá vált, hogy nem, akkor nagyon elkeseredtem, hogy mennyit szenvedtem feleslegesen. Én szerintem neked is valami nagyon hiányzik az életedből, és azért ülsz folyton a gép elé, hogy így "kárpótold" magad. Sürgősen tisztázd magadban, hogy mire van szükséged a boldogsághoz, és szerezd meg, mert ha évekig elnyomod magadban a vágyaidat, akkor utána még rosszabb lesz a helyzet. Én akkor lennék újra szorgalmas, ha érezném azt, hogy amit csinálok, annak értelme van, és előrébb jutok vele az életben, mert elérhető számomra az, ami felé haladok általa.
2011. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!