Gabi egy perselybe gyűjtötte a vásárláskor visszakapott kétforintosokat és ötforintosokat.

Karácsony előtt összeszámolta a persely tartalmát. Az összegyűjtött 157 darab pénzérme

értéke 503 forint volt.

Hány kétforintos és hány ötforintos volt a perselyben? Írd le a megoldás menetét is!


2011. okt. 20. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
már nincs is kétforintos:P
2011. okt. 20. 19:52
 2/5 A kérdező kommentje:
ez 2009-es feladat
2011. okt. 20. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor nem szóltam
2011. okt. 20. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:

X-a két forintosok száma, Y- az 5 forintosok száma

ekkor: X+Y=157 és 2*X+5*Y=503. Ezt a kétismeretlenes egyenletet kell emgoldani. Az első egyenletből atrendezéssel: X=157-Y ezt behelyettesíted a másodikba:

2*(157-Y)+5*Y=503. Ebből 314+3*Y=503; 3*Y=189; Y=63; X=94

2011. okt. 20. 20:12
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm(((:
2011. okt. 20. 20:14