Hogyan kell ezt kiszmolni:||x|-9|>gyok alatt81-x a kobon?

2011. okt. 19. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyit tudok segíteni:

[link]

2011. okt. 19. 17:58
 2/4 BKRS ***** válasza:

Melyik a feladat a ketto kozul?

||x|-9|>√(81-x)^3

||x|-9|>√(81-x^3)


Mindenesetre jelolje f(x)=||x|-9| fuggvenyt.

f(x)= -x-9 ha x ≤ -9

f(x)= x+9 ha -9 < x ≤ 0

f(x) = -x+9 ha 0 < x ≤ 9

f(x) = x-9 ha 9 < x

Erre a negy esetre kulon meg kell vizsgalni mit ad az egyenlotlenseg.

2011. okt. 19. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs! Elnézést!

A következtetést éppen fordítva vontam le!

Helyesen: x>3,77.

2011. okt. 19. 18:01
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom-koszonom szepen!
2011. okt. 19. 18:35