2011. okt. 19. 17:13
2/4 BKRS válasza:
Melyik a feladat a ketto kozul?
||x|-9|>√(81-x)^3
||x|-9|>√(81-x^3)
Mindenesetre jelolje f(x)=||x|-9| fuggvenyt.
f(x)= -x-9 ha x ≤ -9
f(x)= x+9 ha -9 < x ≤ 0
f(x) = -x+9 ha 0 < x ≤ 9
f(x) = x-9 ha 9 < x
Erre a negy esetre kulon meg kell vizsgalni mit ad az egyenlotlenseg.
3/4 anonim válasza:
Bocs! Elnézést!
A következtetést éppen fordítva vontam le!
Helyesen: x>3,77.
4/4 A kérdező kommentje:
koszonom-koszonom szepen!
2011. okt. 19. 18:35