1, Egyenlő szárú háromszög Kerülete K=24 cm

Alapja és szárának aránya 6:5

2,Melyik az a két szám,amelynek aránya 12:5 és szorzatuk 150?

3, Béni pénzének 75%-a ugyanannyi,mint Anti pénzének 80%-a.

Hány forintja van Béninek,ha 2-ük pénzének különbsége 10 forint?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Bárhogy próbálkoztam nem tudtam megcsinálni a tanár 5 feladatot adott fel 2-t tudtam,de ezek kifogtak rajtam.


2011. okt. 18. 19:31
 1/4 anonim válasza:

Szia


Ugye két szára van tehát az (2*5) 10 egység + az alap ami ugye 6 egység.

24/16 = 1.5 <- ez egy egység

1.5-öt megszorzod előbb hattal, majd öttel. Megkapod, hogy a háromszög szára 9 cm, az alapjai pedig 7.5 7.5

9+7.5+7.5 = 24

2011. okt. 18. 19:48
 2/4 anonim ***** válasza:

2. példa megoldásáról. Felírod a feladathoz tartozó kétismeretlenes egyenletet. a/b=12/5; ab=150.

Egyikből kifejted a-t, és azt behelyettesíted a másikba.

Tehát (12b/5)b=150. Mint látható ez b-re nézve egy (binom) másodfokú egyenletet ad. A két megoldás: b1=5gyök(10)/2 ill. b2=-5gyök(10)/2. A megoldásokat visszahelyettesíted szintén a másik egyenletbe és megkapod 'a' másik két megoldását is: a1=6gyök(10) ill. a2= -6gyök(10). Ezután ellenőrizheted a kapott megoldásokat: [a1,b1]; [a2,b2]

Üdv.: Sz. Gy.

2011. okt. 19. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:

3. példa megoldásáról: Legyen b Béni pénze, a pedig Anti pénze. 0,75b=0,8a ill. b-a=10. Itt felhasználjuk, hogy 0<a<b, mert a=15b/16. Ezt behelyettesíted a másik egyenletbe. Elsőfokú kétismeretlenes egyenletrendszer megoldása a=150 ill. b=160. A feladat szövegébe való visszahelyettesítéssel ellenőrizheted a kapott megoldásokat.

Üdv.: Sz.Gy.

2011. okt. 19. 09:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Életmentők vagytok! Köszi szépen ! :) :D Megy a zöld kezecske :D
2011. okt. 19. 18:38