Kémiába a számolásoknál mikor kell az oxigén, nitrogén tömegét 16 vagy 32, a nitrogén esetében 14 vagy 28 nak venni?

2011. okt. 18. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha atomokkal számolunk akkor 16,14, ha meg kétatomos molekulákkal, akkor meg a kétszeresükkel, vagyis a 32,28-cal.
2011. okt. 18. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Legtöbbször 32 ill. 28. Nem is nagyon találkoztam még a 16 ill. 14-el, mivel az oxigén és nitrogén is 2 atomos molekulákat alkot, így a reakciókban is hasonlóan viselkedik.
2011. okt. 18. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor kell a 16-32-vel számolni, ha molekulák moláris tömegát akarod kiszámolni. Tehát hogyha pl. a salétromsav moláris tömege a kérdés, akkor a képlete ugye HNO3 és a tömege: 1 db hidrogén+1db nitrogén+3 db oxigén: 1*1+1*14+3*16=1+14+48=63 g/mol.
2011. okt. 18. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:
*Akkor kell 16-14-gyel számolni...
2011. okt. 18. 16:58
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI
2011. okt. 18. 20:29