Matematikai fejtörő. Nem megy. /? /


1. Egyszer egy nagymester szimultán sakk mérkőzést játszott. (Ez azt jelenti, hogy egyszerre több ellenféllel játszik.) Az első óra elteltével a játszmák 90%-át megnyerte, egy játszma pedig döntetlenül végződött. A hátralévő mérkőzések 20%-át elveszítette, 2 játszmát nyert és két játszma döntetlen lett.

Hány mérkőzést játszott a nagymester a szimultánon?


2. egy kör területe 3600 pí. Hány pí a kerülete?


Légyszíves segítsetek! :)


2011. okt. 16. 19:42
 1/2 anonim válasza:

r négyzet pi = 3600 pi

r négyzet = 3600

r = 60


2r * pi = 120 pi



___


1. órában 1döntetlen lett (ami 100-90= 10%) a maradék 90%ot azaz a maradék 9et megnyerte

aztán 2t nyert +2 döntetlen ami összesen 100-20= 80%, a maradék 20% amit elvesztett pedig ezek alapján 1.


1+9+2+2+1 = 15

2011. okt. 16. 19:55
 2/2 anonim ***** válasza:

Bármikor segítek törni a fejed :D Sőt, lásd milyen rendes vagyok, még meg is kérdezem, hogy simán kalapáccsal vagy vésővel szeretnéd.


Az elsőnél annyit segítek, hogy a 1. részben a 100%-90%, tehát 10% fog megfelelni az egyetlen döntetlen játszmának. Ha 1 meccs = 10%, akkor hány db meccs lesz 100%?

Az első második részénél ugyanígy 100%-20%, tehát 80% fog megfelelni a 2 nyert és a 2 vesztett játszmának. Ha 80%=4 meccs, akkor hány meccs 100%?


A második feladatnál pedig írd le a kör kerületének képletét, és tedd egyenlővé a 3600pível. Mindkét oldalon lesz egy azonos dolog, azzal tudsz egyszerűsíteni, utána pedig ki tudod számolni a sugarat.

A kör kerületének a képletében pedig ugyanaz a sugár lesz.

2011. okt. 16. 19:59