Kémia! Sűrűsűges-tömegszámításos-mólos, fenetudja. Valaki? Könyörgöm, nagyon nem megy :D

Összekeverünk 10 g vasport és 10 g kénport. Legfeljebb mekkora tömegű vas(II)szulfid /FeS/ keletkezhet?
2011. okt. 13. 18:58
 1/1 BKRS ***** válasza:

1 mol vas 56 g

1 mol ken 32g

Tehat akkor

10g vas 10/56 mol = 0,18 mol

10g ken 10/32 mol = 0,31 mol

1 mol vas es 1 mol ken reagal egyutt tehat amikor a 0,18 mol vas elfogy, akkor meg marad vissza 0,31-0,18=0,13 mol S

A reakcio soran tehat 0,18mol Fe + 0,18mol S egesebol fog 0,18 mol FeS keletkezni.

1 mol FeS 56+32 = 88g

0,18 mol FeS 88 * 0,18 = 15,84g

Tehat 15,84g FeS keletkezik.

2011. okt. 13. 19:52