Összekeverünk 10 g vasport és 10 g kénport. Legfeljebb mekkora tömegű vas(II)szulfid /FeS/ keletkezhet?2011. okt. 13. 18:58
1/1 BKRS válasza:
1 mol vas 56 g
1 mol ken 32g
Tehat akkor
10g vas 10/56 mol = 0,18 mol
10g ken 10/32 mol = 0,31 mol
1 mol vas es 1 mol ken reagal egyutt tehat amikor a 0,18 mol vas elfogy, akkor meg marad vissza 0,31-0,18=0,13 mol S
A reakcio soran tehat 0,18mol Fe + 0,18mol S egesebol fog 0,18 mol FeS keletkezni.
1 mol FeS 56+32 = 88g
0,18 mol FeS 88 * 0,18 = 15,84g
Tehat 15,84g FeS keletkezik.