Hogy kéne megoldani? (sehogy se megy :S )


1.)

Egy 5 tagú férfitársaság vacsorázni ment egy étterembe. Kalapjaikat a ruhatárba hagyták. Vacsora és borozgatás után kalapjaikat teljesen véletlenszerűen vitték el a ruhatárból.

Mi a valószínűsége, hogy a társaságnak legalább egy tagja a saját kalapját vitte haza?


2.)

8 dobókockával dobunk. Mennyi a valószínűsége, hogy az 1,2,3,4 számok mindegyike előfordul a dobott számok közt?



3.)

6 pakli francia kártyát teszünk ki az asztalra, mindegyikből húzunk 1 lapot.

Mi a valószínűsége, hogy a 4 szín valamelyikéből nem húztunk?



4.)

10 gyerek véletlenszerűen sorba áll. Mennyi a valószínűsége, hogy

a) a legmagasabb áll legelöl,

b) a legmagasabb az első háromban van,

c) a legmagasab és a legalacsonyabb közt pontosan kettő gyerek áll?



ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!!


2011. okt. 12. 20:24
 1/3 BKRS ***** válasza:

4)

a) 1/10

b) 3/10

c) 2/100 * 7/(10 2) = 2/100*7* 8!*2!/10!= 0.00311111111

2011. okt. 12. 21:05
 2/3 BKRS ***** válasza:

3)

4^8 kulonbozo huzas lehet a kulonbozo szineket tekintve.

3^8 olyan sorozat van amibol egy adott szin kimarad.

4 szinre ez:

4*3^8, de ekkor duplan szamoltuk azokat amikbol 2 szin marad ki, triplan amelyekbol 3 szin marad ki

amibol ket adott szin kimarad abbol 2^8 darab van, 2 adott szint 4-bol 6 modon lehet kivalasztani, tehat vonjuk ezt le a fenti osszegbol:

4*3^8 - 6*2^8 na de ekkor mindent ami 3-szor fordul elo levontunk 3-szor, tehat akkor az most egyszer sincs beszamitva.

Hany olyan van amibol 3 szin marad ki? 4, ezt meg hozza kell adni.

Osszesen tehat a kedvezo esetek szama:

4*3^8 - 6*2^8 +4

A valoszinuseg:

((4 * (3^8)) - (6 * (2^8)) + 4) / (4^8) = 0.377075195

2011. okt. 12. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:
az 1-3 feladatokat szita módszerrel
2011. okt. 13. 10:30