Jók az eredményeim? Ha nem akkor mennyinek kell kijönnie?


1.

Az autópályán 114.8 km/h-val hajtva mennyi idő alatt (percben megadva) teszünk meg 86.3 km-t? 45.1 perc

2.

Egy futó 6.8 perc alatt 2.6928 km-t tesz meg sík terepen, egyenes vonalban. Mekkora a sebessége (m/s-ban) ezalatt, ha feltételezzük, hogy végig állandó sebességgel haladt? 2.5252 m/s

3.

Mekkora egy gólya elmozdulása m-ben, ha egyenes vonalban 32.7 km/h sebességgel repült 49.5 percen keresztül? 26978.723 m

4.

Egy 10.1 méter magas ház tetejéről vízszintesen elhajítunk egy kavicsot 1.7 m/s kezdősebességgel. Mennyi idő alatt esik le a kavics (másodpercben megadva, g=10 m/s2-tel számolva)? 1.42 másodperc

5.

Egy 7.4 méter magas ház tetejéről vízszintesen elhajítunk egy kavicsot 10.3 m/s kezdősebességgel. Légvonalban (vízszintesen számolva) milyen messze esik le tőlünk a kavics (méterben megadva, g értéke 10 m/s2-tel számolva)?

12.5304 m


2011. okt. 11. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A második az v=s/t = 2692,8m / 408s = 6,6 m/s


Negyedikre nekem 1,261 sec jött ki: h=v0*t+g/2*tnégyzet

Ebből 10,1=1,7t+5tnégyzet kivonsz 10,1et és megoldod a másodfokú egyenlőséget. Egyik gyök az minusz a másik 1,261 a számításaim szerint.


a többi jó

2011. okt. 11. 14:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2011. okt. 11. 15:39