Mit írjak erről a témáról? (fogalmazás)
Haladt e a könyvek által e előre a világ?
min 3 4 oldal
azt se tudom hol kezdjem, nem tudok mit írni , segítenétek?
Én azzal kezdeném, hogy a nyomtatás megjelenése előtt a "könyveket" kódexeket kézzel másolták. A nyomtatás megjelenése tette lehetővé, hogy szélesebb rétegekhez juthasson el a tudás, de bármi, amit könyvekben leírtak.
Ez hozta magával a kényszert - az egyes emberben - hogy megtanuljon írni és olvasni.
Ez már fejlődés.
A könyvek egy része valamilyen tudást ad, akar átadni. Azzal, hogy tömegekhez jut el bizonyos információ szintén fejlődtünk. Itt példaként megemlíteném a Bibliát és a kalendáriumokat, ugyanis ez a kettő érdekelte a nyomtatás megjelenésekor leginkább a szegény (magyar) parasztokat.
A kalendárium tartalmazott ugye történeteket, amik önmagukban is tanító jellegűek voltak.
Érinteném az is, hogy az újságok nyomtatásával ugyanazok a hírek jutottak el az ország minden tájára, ugyanazzal a tartalommal. A tudományos felfedezésekről szóló írások további ötletelésre sarkalltak más tudósokat. Inspiráltak esetenként.
Szentelj egy kis figyelmet napjainknak is! Önfejlesztő könyvek - hogyan legyek gazdag, sikeres, ilyen, olyan, amolyan. Nyelvkönyvek. Képes atlaszok a világ más tájairól , amik ösztönöznek a megismerésre, utazásra.
Olyan sok mindenfélét lehetne még írni. Remélem adtam néhány ötletet:)
Egészen mostanáig haladt, mert voltak, akik olvastak.
Ti viszont már nem olvastok, nincs is ismeretetek, véleményetek a könyvről (most a helyesírásodat nem is kezdem ekézni), nem is tudtok 3-4 oldalt, de 2-t sem írni a könyvek hasznáról.
Amikor az emberiség elkezd nem olvasni, menthetetlenül elindul visszafelé, a fára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!