Matek, Sürgős. Légyszi segíts.! (? )


Szóval: Ádám 4 évvel idősebb, mint öccse, Barnus. 3 év mulva Ádám éppen másfélszer annyi idős lesz, mint Barnus.

Ki hány éves?


Légyszi magyarázatot is! Köszönöm szépen!


2011. okt. 9. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Barnus x éves. Akkor Ádám x+4 éves. 3év múlva egy egyenlet:

x+4+3=1,5*(x+3). Ebből x=5

2011. okt. 9. 17:41
 2/4 A kérdező kommentje:
De itt van valami csúsztatás.. ugyanis ha x=5 akkor Ádám 9 éves.. három év múlva Ádám 12 lesz, és ez nem másfélszerese az ötnek.. szerintem Barnus 7, Ádám 9.. de ne kérdezd hogy hogyan jött ki! ... :D
2011. okt. 9. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
három év múlva ja ádám 12 de barnus is öregszik ö 8 lesz.
2011. okt. 9. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én ezt tippelgetni szoktam.:D
2011. okt. 10. 17:55