Hogy kell gyökteleníteni és gyökalá vinni?

2011. okt. 7. 21:41
 1/3 BKRS ***** válasza:
100%

Ha vannak konkret peldaid azon konnyebb lenne elmagyarazni.

Igy akkor mondjuk a gyok ala vitel:

a√b = √(a²b)

3*√5=√45

5*√3=√75

7*√x = √(49*x)


Ilyesmire gondoltal?

2011. okt. 7. 21:58
 2/3 BKRS ***** válasza:

Nezzunk gyoktelenitest:


a/(b+√c) = [a/(b+√c)] * [(b-√c)/(b-√c)]= a(b-√c)/(b^2 -c)


Az egesz azon alapul, hogy

(a-b)(a+b)=a^2 - b^2

Vagyis ha a nevezo a-b alaku es az egyik gyok, akkor a nevezobol a gyokot el lehet tuntetni ugy, hogy (a+b/(a+b)-vel megszorozzuk a tortet. Mivel (a+b)/(a+b)=1, ezert a tort erteke nem valtozik, a szamlalo esetleg kicsit komplikaltabb lesz, meg lesz benne gyok jele dolog is.


Itt van egy jo cikk errol a wikipedian:

[link]

2011. okt. 7. 22:03
 3/3 BKRS ***** válasza:

Itt meg egy csomo gyokteleniteses feladat megoldasa:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. okt. 7. 22:04