Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Honnan tudom hogy mi...

Kémia. Honnan tudom hogy mi egy atom tömegszáma?

Figyelt kérdés
Olyanokból (is)írunk holnap,hogy pl azt mondja hogy ezüst,írjuk ki a neutron,proton,tömeg,rendszámát...Tömegszámot honnan tudom?Vagy azt meg kell adnia,anélkül nem lehet?
2011. okt. 4. 21:35
 1/5 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy proton+neutron=tömegszám,de a neutronszámát nem tudom sehogyse,vagy?
2011. okt. 4. 21:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Periódusos rendszerben általában benne van, keress egyet :)
2011. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kerestem,de melyik a tömegszám?:D nincs sehova odírva
2011. okt. 4. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg olyan sincs a periódusos rendszerben, ami a relatív atomtömeget adja meg?
2011. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

> proton+neutron=tömegszám, O. K.

A periódus rendszerben ki van írva a rendszám=a protonok száma és a relatív atomtömeg.

A fluor esetén 9 proton és 10 neutron adja ki a 19-es tömegszámot.

A relatív atomtömeg egész értéke a tömegszám,

de VANNAK OLYAN ELEMEK, MINT PL. A KLÓR, AMELYNEK KÉT VAGY TÖBB IZOTÓPJUK IS VAN.

A klórnál 35,45-ös tömegszámot látsz.

Ez egy átlag.

A klórnak van 35-ös és 37-es tömegszámú izotópja.

A "proton+neutron=tömegszám"

képlet AZ ADOTT IZOTÓPRA ÉRVÉNYES.


Jó periódusos rendszer az Interneten a fresney.org-ról letölthető 3.8-as változat. Az újabb változat nem jó.

2011. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!