Egy óra alatt hányadrészére csökken a 19,7 perc felezési idejű radioaktív bizmutizotóp tömege?

Egy óra alatt hányadrészére csökken a 19,7 perc felezési idejű radioaktív bizmutizotóp tömege? A radioaktív anyagok bomlása az m= m0*2 -t/T-ediken egyenlet írja le ahol ma pillanatnyi tömeg m0 a kezdeti tömeg, t az eltelt idő, T pedig az anyag felezési ideje.
2011. okt. 4. 18:29
 1/1 BKRS ***** válasza:

m/m₀ erteket kell kiszamolni egy ora utan.

m=m₀*2^(-t/T)=m₀*2^(-60/19,7)

m/m₀ = mo*2^(-60/19,7)/m₀ =2^(-60/19,7)=0,12

Vagyis 12%-ara csokken.

2011. okt. 4. 20:03