Egy óra alatt hányadrészére csökken a 19,7 perc felezési idejű radioaktív bizmutizotóp tömege? A radioaktív anyagok bomlása az m= m0*2 -t/T-ediken egyenlet írja le ahol ma pillanatnyi tömeg m0 a kezdeti tömeg, t az eltelt idő, T pedig az anyag felezési ideje.2011. okt. 4. 18:29
1/1 BKRS válasza:
m/m₀ erteket kell kiszamolni egy ora utan.
m=m₀*2^(-t/T)=m₀*2^(-60/19,7)
m/m₀ = mo*2^(-60/19,7)/m₀ =2^(-60/19,7)=0,12
Vagyis 12%-ara csokken.