nahh szóval én ezt nem nagyon értem ezért kéne segíteni. [jahh és csak a hatványalak kéne pl. hogy (példát mondok a könyvből): (-10) a harmadikon÷5 a harmadikon=(-2)a harmadikon] nahh a hf:

(-3/4×7) a másodikon=

(4×2/5) az ötödiken=

(3 a másodikon × 5)a harmadikon=

(2×5 a harmadikon)a negyediken=

(7 a másodikon/3 a harmadikon × 7)a másodikon=

(4 a másodikon × 4 a harmadikon/2 a harmadikon) az ötödiken=

(2 a harmadikon × 3)a másodikon=

(2 a másodikon × 3) a harmadikon=

(2 a harmadikon × 2 a negyediken) a másodikon=

(2 a negyediken × 2 a másodikon) a harmadikon=

(2 a harmadikon × 2 az ötödiken/2 a másodikon)a másodikon=

(2 a másodikon × 2 a másodikon)a harmadikon=

(2 a harmadikon × (-3))a másodikon=

((-2 a másodikon) × 3)a harmadikon=

2 a tizenkettediken × (5 a harmadikon) a negyediken=

(-2) a tizenkettediken × (5 a harmadikon)a harmadikon=

-((5 a másodikon)a harmadikon)a másodikon × (-2)a tizenkettediken=

(2 a másodikon × 5 a másodikon) a nyolcadikon ÷ 10 a harmadikon=


2011. okt. 4. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

(-3/4×7)² = (-21/4)² = (-21)²/4² = (-1×21)²/4² =

= (-1)² 21²/4² = 1×21²/4² = 21²/4²


Így gondoltad?

2011. okt. 4. 18:26
 2/6 A kérdező kommentje:
igen úgy a többinél is :)
2011. okt. 4. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:

(-3/4×7)² = (-21/4)² = (-21)²/4² = (-1×21)²/4² = (-1)²×21²/4² = 1×21²/4² = 21²/4²


(4×2/5)⁵ = (8/5)⁵ = 8⁵/5⁵


(3²×5)³ = 3²ˣ³×5³ = 3⁶×5³


(2⁴×2²)³ = 2⁴ˣ³×2²ˣ³ = 2¹²×2⁶ = 2¹²⁺⁶ = 2¹⁸


(-2)¹²× (5³)³ = (-1×2)¹²× (5³)³ = (-1)¹²×(2)¹²×(5³)³ = 1×2¹²×5³ˣ³


(2²×5²)⁸ ÷ 10³ = 2²ˣ⁸×5²ˣ⁸ ÷ 10³ = 2¹⁶×5¹⁶ ÷ (2×5)³ = 2¹⁶×5¹⁶ ÷ (2³×5³) = 2¹⁶⁻³×5¹⁶⁻³ = 2¹³×5¹³


A többit próbáld meg ennek az alapján most már magad kiszámolni. Ha valamelyik nem menne, szólj.

2011. okt. 4. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem fejezetem be:


(-2)¹²× (5³)³ = (-1×2)¹²× (5³)³ = (-1)¹²×(2)¹²×(5³)³ = 1×2¹²×5³ˣ³ = 2¹²×5⁹


Ezzel van gond?:


(3 a másodikon × 5)a harmadikon = (3²×5)³ = (3²×5¹)³ = 3²ˣ³×5¹ˣ³ = 3⁶×5³


Az indexek („kis számok“) és hasonlóak kiírása:


Ezeket a jeleket, amik az egyenletek és képletek leírásához kellenek a Word Arial Unicode Ms betűkészletében megtalálod (Beszúrás→Szimbólum→Szimbólumok). A hozzászólásokat nem egyenesen írom, hanem először egy Word dokumentumban, ahol már előre el vannak készítve (bemásolva) a felső, alsó indexek, matematikai jelek, görög abc, stb. A szövegbe már csak a Ctrl+V-vel rakom be őket. Amúgy ennek a „kétlépcsős“ módszernek még az is előnye, hogy így jóval kisebb a valószínűsége annak, hogy valamit hibásan írok ki.


„bongolo“ tanácsa:


Én erről a honlapról szoktam bemásolni a jeleket:


[link]


Rendkívül sok jelet tartalmaz, ráadásul kategóriák szerint csoportosítva, könnyű benne keresni.

A "Character" oszlopból lehet ^C-^V-vel bemásolni közvetlenül a Gyakori Kérdések válasz dobozába a jeleket.


A legfontosabb jeleket beletettem a normál billentyűzetkiosztásba is (az MSKLC nevű programmal), úgyhogy azokat keresgélés nélkül AltGr+billentyű módon tudom begépelni.


Itt írnak róla:


[link]


Az MSKLC program letöltése:


[link]

2011. okt. 4. 20:13
 5/6 A kérdező kommentje:
ja rendben köszi amúgy igen azzal :)
2011. okt. 5. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valamelyikkel nem sikerülne megbirkóznod, akkor írj privát e-mailt és azt másold be, amit kiírtál (abban a formában), mert az indexek (kis számok) nem jelennek meg nekem az e-mailban (nem mennek át).
2011. okt. 5. 17:01