Mennyi idő alatt ér vissza egy hajó B pontból A pontba?

Az adatok a következők: 2 km a két pont közötti távolság, A és B pont között folyik egy folyó, melynek folyási sebessége 0,5 m/s, s A pontból B pontba 12 perc alatt ér oda a hajó. Ha valaiki segítene egyenlet felállításában és levezetésében is, azt nagyon megköszönném!
2011. szept. 25. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is a 0,5m/s az 1,8 km/h (3,6-al kell szorozni).


12 perc = 0,2h

v = s / t

v = 2km / 0,2h

v = 10 km/h


Mivel a folyási irányba ment, a valós sebessége 1,8 km/h-val kevesebb volt, tehát 8,2km/h.


Nyilván visszafelé is ennyivel megy, de akkor a folyó még lassítja 1,8km/h-val, tehát csak 6,4 km/h.


v = s / t

t = s / v

t = 2km / (6,4 km/h)

t = 0,3125h = 18,75 perc


Remélem, nem rontottam el sehol. :)

2011. szept. 25. 16:00
 2/2 A kérdező kommentje:
jaajj nagyon szépen köszönöm! és szerintem nem rontottad el sehol.
2011. szept. 25. 16:18