Az adatok a következők: 2 km a két pont közötti távolság, A és B pont között folyik egy folyó, melynek folyási sebessége 0,5 m/s, s A pontból B pontba 12 perc alatt ér oda a hajó. Ha valaiki segítene egyenlet felállításában és levezetésében is, azt nagyon megköszönném!2011. szept. 25. 15:52
1/2 anonim válasza:
Először is a 0,5m/s az 1,8 km/h (3,6-al kell szorozni).
12 perc = 0,2h
v = s / t
v = 2km / 0,2h
v = 10 km/h
Mivel a folyási irányba ment, a valós sebessége 1,8 km/h-val kevesebb volt, tehát 8,2km/h.
Nyilván visszafelé is ennyivel megy, de akkor a folyó még lassítja 1,8km/h-val, tehát csak 6,4 km/h.
v = s / t
t = s / v
t = 2km / (6,4 km/h)
t = 0,3125h = 18,75 perc
Remélem, nem rontottam el sehol. :)
2/2 A kérdező kommentje:
jaajj nagyon szépen köszönöm! és szerintem nem rontottad el sehol.
2011. szept. 25. 16:18