A feladat: Két folyóparti város távolsága 240km. Ezt az utat a menetrend szerinti hajó 25 óra alatt teszi meg oda-vissza. Mekkore sebességgel haladna a hajó álló vízben, ha a folyó 4 km/h sebességgel folyik?

2011. jan. 9. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

s=240km

v2=4km/h

t=25 óra


v1=s/t

v1=240/25

v1=9,6km/h



v=v1-v2

v=5,6 km/h

""""""""""

2011. jan. 9. 22:01
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
nemjó... elrontottam
2011. jan. 9. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz leírni, ezt kell megoldani..

25=(24o/(v+4))+(240/(v-4))


Megoldva 10km/h

2011. jan. 9. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Előzöhöz.. V ugye a sebesség, 25 az oda vissza út ideje, össze van adva a fel és le út ideje, ami ugye 25
2011. jan. 9. 22:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi elfelejtettem írni, hogy a megoldás elvieg 20 km/h
2011. jan. 9. 22:21
 6/11 A kérdező kommentje:
csak nem értem, hogy hogy jöhet ki
2011. jan. 9. 22:22
 7/11 anonim ***** válasza:
ELRONTOTTAM! 20km/h
2011. jan. 9. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:
mert a végén a másodfokú egyenlet úgy néz ki, hogy 96+-104/10, előtte 5-el osztottam az egyenlet mindkét oldalát, hogy ne legyenek nagyok a számok.
2011. jan. 9. 22:30
 9/11 A kérdező kommentje:

25=(24o/(v+4))+(240/(v-4))


ezzel kijött a 20km/h

köszi szépen

2011. jan. 9. 22:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Így kezdődik az egyenletem megoldása:

25(v+4)(v-4)=240(v-4)+240(v+4)

ezt elvégezve, összevonva, rendezve:

25v2-480v-400=0

többi leírva...

2011. jan. 9. 22:35
1 2