Az I6 áramot hogyan lehet kiszámolni képlet segítségével?


Azt tudom, hogy nem ezzel I=U/R.


[link]


2011. szept. 25. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

I_6 ismeretében U6=I6*R6. Innen tovább számolom a feszültségeket.

Ezekből már könnyű az áramokat végig számolni.

[link]

Na jó éjszakát!

2011. szept. 25. 23:45
 12/15 anonim ***** válasza:

Találtam egy hibát az előző számolásban. Itt van a javított :

[link]

2011. szept. 26. 00:03
 13/15 A kérdező kommentje:
Az U5, U6, U3 feszültséget már tudom, hogy jött ki, meg a hozzá tartozó áram. De az I1, I4, I2-őt hogyan állapítom meg?
2011. szept. 26. 09:48
 14/15 A kérdező kommentje:
PL: U2 feszültség meghatározásához felirtam egy huroktörvényt: U5-U2=0, az U5=10.529 V U2=R2*I2=1000*I2-->I2=0.0104 A, ami szerintem nem jó érték. Mi lehet a gond?
2011. szept. 26. 10:12
 15/15 A kérdező kommentje:

Módosítom:

Közbe próbálgattam és felírtam a huroktörvényt az U5, U2, U4 valamint az U4, U1 körre.


Első kör:

U5-U2-U4 = 0

ebből ismerem az U5-öt, ami 10,414 V

10,414 = U2+U4

10,414 = R2*I2+R4*I4


Második kör:

U4-U1 = 0

U4 = U1

R4*I4 = R1*I1


itt viszont megint elakadtam.:(

2011. szept. 26. 14:44
1 2