Egy tallér és egy peták együtt annyit ér,mint egy garas.Öt fabatka értéke három garassal egyenlő. Egy peták és egy fabatka együtt egy tallért ér. Hány peták ér egy fabatkát??? Na??? :D És kérek egy részletes magyarázatot és a lewezetési módotok2011. szept. 21. 20:06
1/1 BKRS válasza:
I 1t+1p=1g
II 5f=3g
III 1p+1f=1t
1f=xp
-----
III => 1f=1t-1p
I => 1t = 1g-1p
ezert 1f=1g-1p-1p=1g-2p
ezert 3f=3g-6p
II felhasznalasaval 3f=5f-6p
vagyis -2f=-6p
f=3p
3 petak er egy fabatkat.