Sackboy kérdése:

A tallér, a peták, a garas és a fabatka. Ki tudja a példát?

Egy tallér és egy peták együtt annyit ér,mint egy garas.Öt fabatka értéke három garassal egyenlő. Egy peták és egy fabatka együtt egy tallért ér. Hány peták ér egy fabatkát??? Na??? :D És kérek egy részletes magyarázatot és a lewezetési módotok
2011. szept. 21. 20:06
 1/1 BKRS ***** válasza:
100%

I 1t+1p=1g

II 5f=3g

III 1p+1f=1t

1f=xp

-----

III => 1f=1t-1p

I => 1t = 1g-1p

ezert 1f=1g-1p-1p=1g-2p

ezert 3f=3g-6p

II felhasznalasaval 3f=5f-6p

vagyis -2f=-6p

f=3p

3 petak er egy fabatkat.

2011. szept. 21. 20:12