Hatványok! Hogy kell normál alakba írni?


b,Minden anyag atomokból épül fel,az atomokat protonok,neutronok és elektronok alkotják.

Erre vonatkozó adatok:

a héliumatom átmérője:0,000 000 05 mm,

a proton tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 001 67 g.,

az elektron tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 000 000 91 g.


Hááttt!!Ezek normál alakjai!!Köszi:))


2011. szept. 15. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

a héliumatom átmérője:0,000 000 05 mm = 0,5 * 10^7

a proton tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 001 67 g = 1,67* 10^24

az elektron tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 000 000 91 g = 9,1* 10^28

2011. szept. 15. 18:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:)))
2011. szept. 15. 19:02
 3/5 anonim válasza:

a héliumatom átmérője:0,000 000 05 mm = 5 * 10^-8 mm

a proton tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 001 67 g = 1,67* 10^-24 g

az elektron tömege:0,000 000 000 000 000 000 000 000 000 91 g = 9,1* 10^-28 g


A normálalak olyan szorzat formájában fejezi ki a számokat, amelynek első tényezője abszolút értékben 1-nél nem kisebb, 10-nél kisebb szám (1≤n<10 vagy –10<n≤–1), második tényezője pedig 10-nek egész kitevős hatványa (a kitevő 0 és negatív szám is lehet).

2011. szept. 15. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2. válasz a jó.
2011. szept. 15. 20:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. szept. 16. 06:03