Súlytalanságban hogyan tudjuk megmérni magunkat?

2011. szept. 11. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha valami erőt fejt ki rád és tudod, hogy mennyit,

akkor megméred a sebességed és megkapod a tömegedet. xD

Azt hiszem.. :)

2011. szept. 11. 17:40
 2/2 bongolo ***** válasza:

Első válaszhoz: Nem a sebességet, hanem a gyorsulást kellene megmérni. F=m·a alapján lehetne számolni a tömeget.


Sokféleképpen lehet egyébként, attól függ, mit tanultatok éppen. Keress egy olyan tanult képletet, amiben van tömeg, és az alapján lehet tervezni kísérletet.


Pl. ha tanultátok a lendületmegmaradás törvényét, akkor lehet olyat, hogy ismert sebességgel neked dobnak egy ismert tömegű labdát. Kell mérni a visszapattanó labda, és a te sebességedet, és azokkal a lendületmegmaradás (p=m·v) valamint az energiamegmaradás (E=1/2 m·v²) alapján számolható a tömeged.


Számolni ezt nehezebb, mint az F=m·a alapján, de sebességet mérni könnyebb, mint erőt meg gyorsulást, ami az F=m·a-hoz kell. Persze könnyen lehet, hogy nem is tanultátok ezt a lendület (impulzus) dolgot, akkor bocs...

2011. szept. 11. 20:06