1 kérdés

Egy apa és fia eggyütt 50 évesek

5 év múlva az apa 3x annyi idős lesz mint a fia.Hány évesek most külön külön. Hány év múlva lesz a fiú fele annyi idős mint az apa?


2 kérdésés

Mikor Anna célba ért senki sem volt mellette, de versenyzök 1/3 a már előtte célba ért és a fele még mögötte volt Hanyadik lett Anna?


2011. szept. 11. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Két változó: a és f.

a + f = 50

(a+5) = (f+5) * 3 (Mindkét korhoz hozzáadtam öt évet és a fiú korát megszoroztam hárommal, mert így egyenlő.)

A két egyenletből ki tudod számolni a korukat.

(a + f = 50 --> f = 50 - a)

2011. szept. 11. 15:05
 2/5 anonim ***** válasza:

2.

x = 1/3x + 1 + 1/2x

x a versenyzők száma. A versenyzők egyharmada + Anna + a versenyzők fele kiadja a versenyzők számát.

Utána már csak kiszámolod, hogy mennyi az 1/3-a (mert ők értek be előtte) és hozzáadsz egyet. Ez lesz Anna helyezése.

2011. szept. 11. 15:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2011. szept. 11. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ismere

[link]

2011. szept. 11. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ismeretlennel is megoldható!


Itt találod:

[link]

2011. szept. 11. 15:24