Van itt olyan, aki otthon van a deriválás, differencia számítás témában?

Kellene egy kis segítség mert igazábol ez főiskolai rész és emelt szintre járok középsuliba és nem nagyon vágom a feladatokat..
2011. szept. 9. 15:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi és ezzel kész a differenciálás???
2011. szept. 10. 16:04
 12/14 A kérdező kommentje:
a 2.nál a -3-at azt előbb 1/(x+x2^x)^3 -t vegyem és úgy deriváljam???
2011. szept. 10. 17:17
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarod, tegyed, de úgy bonyolítasz rajta, hiszen hányadosfüggvény is lesz, meg összetett függvény is, esetleg még a köböt ki is bontod.

Eredeti alakban viszont a külső függvény egyszerű hatványfüggvény. A negatív előjeltől nem kell megijedni.

Tehát pl.


((8x+5)^(-5))'=(-5)*((8x+5)^(-6))*8

2011. szept. 11. 16:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Ami ugye: -40*(8x+5)^(-6)


Vagy az általad említett módszerrel:


((8x+5)^(-5))'=(1/(8x+5)^5)=

=(0*((8x+5)^5)-(5*(8x+5)^4)*8)/(8x+5)^10=

=(-40*(8x+5)^4)/(8x+5)^10=


Egyszerűsítünk (8x+5)^4 - el:


-40/(8x+5)^6=-40*(8x+5)^(-6)


A két megoldás tehát azonos eredményre vezetett. Azonban mint látjuk, ez utóbbi módszer bonyolultabb, és terjedelmében is hosszabb.

2011. szept. 11. 16:38
1 2