Nekem 300 db jött ki, ez jó, vagy nem?Ha nem, akkor hogyan kell megcsinálni és mi a megoldás? Köszönöm!!2011. szept. 7. 17:08
1/3 anonim válasza:
Egy jegyű van 1 db, amiben szerepel, ahhoz [1] egyes kell.
2 jegyű számokban az egyesek helyén szerepel 9-szer (11, 21, 31, ..., 91), a tízesek helyén 10-szer (10, 11, 12, ..., 19), ez [19]
Háromjegyű számokban a százasok helyén állat 1-től 9-ig, s utána pont azok a számok, amit a kétjegyűeknél számoltunk, tehát ez 9*19 = [171]
S még azt kell hozzáadni, amikor 1-essel kezdődik a háromjegyű szám. Ez 100-tól 199-ig pont [100]db.
Összeadva: 1+19+171+100 = 291
3/3 anonim válasza:
Az #1 hibás. 100 alatt 20 darab van, eddig jó is, csak rosszul van összeadva. 1+9+10=20, nem 19. Ezért a háromjegyűek között nem 9*19, hanem 9*20 alkalommal fordul elő, azaz az összeg 1+19+9*20+100=300.