Hogy is kell? (matek-kombinatorika)


479-249 és hogy az illető akinek ezt mondták félreérthette a négyszáz hétszáz vagy kétszáz számot ugye. és hogy hány számot kell felhívnia mire megtalálja a jót tehát hány variáció van ?


Bocsi,de van több is,csak ezt kérem.Ha tudom a képleteket,meg a megoldást akkor többi is menni fog.Köszönöm.


2011. szept. 7. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan nem értem a kérdést, de azt kell megnézned, hogy melyik helyre hány szám írható be, utána már csak össze kell szorozni ezeket és megkapod, hogy hány variáció van.
2011. szept. 7. 17:04
 2/2 anonim ***** válasza:

A másik gyakori feladat, amikor nem számít a sorrend.

Pl. egy buszjegyen hány féle képpen lehet kilyukasztani 3 számot (9-ből).

Első helyre 9-ből választhatsz, utána már csak 8, majd 7.

9*8*7 = 504,

viszont így különbözőnek vettük az 1-2-3, 1-3-2, stb. variációkat, ezért elosztjuk annyival, ahány féle képpen elrendezhetjük ezt a három számot: 3*2*1 = 6.

Tehát 504/6=84 kombináció van.


Ezt a hármat nézd át Google-ben:

variáció,

kombináció,

permutáció

2011. szept. 7. 17:07