60fő 40 %-a részt vesz ének vagy angol versenyen. A két versenyen indulók 1/4 mindkét versenyen indul. Az ének versenyen indulók létszáma 12-vel több, mint az angol versenyen indulóké. Hány fő vesz részt ének vagy angol illetve mindkét versenyen?

2011. szept. 6. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Rajzolj Venn-diagramot!
2011. szept. 6. 16:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egyenlet és a megoldás érdekelne! Azért köszönöm!
2011. szept. 6. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, én Venn-diagrammal oldanám meg.

Ha így nem jó, akkor bocs. Ha viszont megpróbálod és esetleg nem megy, akkor segítek még.

2011. szept. 6. 16:27
 4/8 anonim válasza:

én kétismeretlenes egyenlettel oldottam meg:

60*0,4=24 ennyien indulnak a versenyeken

a (angol)

e (ének)

a+e=24

éneken 12vel többen vannak tehát:

a+12=e (ezt behelyettesíted a felső egyenletbe)

ebből már kibirod számolni te is

amúgy venn diagramon is ábrázolható, úgyis ez jött ki

/rég tanultam ilyeneket, úgyhogy bocsi ha nem jó/

2011. szept. 6. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez így kevés, mert kihagytad, hogy kik indultak mindkettőn.

A 24-ig jó.

Mindkét versenyen indulók: 24 / 4 = 6

S most legyen "a" a csak angol, "e" a csak ének.

Összesen indultak: a + e + 6 = 24

a + e = 18

e = 18 - a


Ének versenyen indult: e + 6

Angolon: a + 6

Mivel az éneken voltak többen, ezért az angolhoz adunk 12-t:

a + 6 + 12 = e + 6

a + 18 = e + 6


Mivel "e = 18 - a":

a + 18 = 18 - a + 6

2a + 18 = 18 + 6

2a = 6

a = 3


Mivel "e = 18 - a":

e = 15

2011. szept. 6. 16:47
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. szept. 6. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívesen!

De ugye érted is, nem csak lemásoltad? :)

2011. szept. 6. 18:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm már értem
2011. szept. 8. 15:17