Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tetszik ez a fogalmazás?...

Hogy tetszik ez a fogalmazás? Adnál rá 5-t?

Figyelt kérdés

Nyári élményről kellett ELBESZÉLŐT írni - szeretném ha kijavítanátok Nekem az esetleges vessző hibákat, szólnátok az ismétlésről. Köszönöm.



A tanév utolsó hetében mentünk el nyaralni Görögország egyik déli városába, a napfényes Paraliára. Franciaország után ez volt a második, leghosszabb külföldi utam.

Két fakultatív programra jelentkeztünk, elsőként a világörökség egyik csúcspontját, a Meteora kolostorokat látogattuk meg. Pihenőt tartottunk Tempé-völgyénél, ahol Apollón forrása található. A legenda szerint gyógyító ereje van, ezért a leglátogatottabb zarándokhelye Hellásznak. Utunkat folytatva megérkeztünk a szerzetesek templomába, s már a kora reggeli órákban tizenöt-húsz, tömött autóbusz állt a parkolóhelyeken. Naponta több ezren látogatnak oda. Ezt követően egy másik alkalommal ismét felpattantunk a Grand Tours helyi járatára és egy kis kikötőfaluba mentünk. Ott aztán elbúcsúztunk sofőrünktől, Dimitristől majd Éva nénit követve feljutottunk az Elizabeth 2-re. Costass kapitány és legénysége nagy örömmel, némi Metaxával és sok görög tánccal fogadta vendégeit. Magyarok és latinok nagyon jól összebarátkoztak, mi is megismerkedtünk két bájos, idős emberrel – habár egy szavukat nem értettük. A déli órákban érkeztünk meg Skiathosra, a Mamma Mia című film forgatási helyszínére. Városnézésünk során láttunk szűk, tiszta sikátorokat, citromfákat, és utcai árusokat. Az utazási iroda 120 perces strandolással örvendeztetett meg bennünket, a görögök legszebb s egyben leghidegebb öblénél, az Aranypartnál.

Hazafelé menet sirályok köröztek felettünk, velünk együtt nézték Costass kapitány és partnere táncát, amely mindenkinek szólt. Az apartmanok felé haladva számtalanszor láttuk az istenek varázslatos, hófödte hegyét, utoljára pedig a tükörsima tengert.


2011. szept. 5. 17:52
 1/8 A kérdező kommentje:

A befejezést átalakítottam:


Hazafelé menet sirályok köröztek felettünk, velünk együtt nézték Costass kapitány és partnere táncát, amely mindenkinek szólt. Búcsúzásként vethettünk pár pillantást az istenek varázslatos, hófödte hegyére, valamint istenhozzádot mondhattunk a tükörsima tengernek.

2011. szept. 5. 17:56
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, de Paráliát nem nevezném Görögország déli városának. :)
2011. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig délen van - direkt ezt a részt választottuk, mert az északi drágább.
2011. szept. 5. 18:17
 4/8 anonim válasza:
Nekem tetszik.Sztem adnák rá 5-st.
2011. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom hol van Parália, de Görögországnak az nem a déli része, nézd meg a térképen!
2011. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Kb ott van, ahol az Olymposz és Katerini, nem éppen dél...

2011. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó na:)
2011. szept. 5. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Costas, nem pedig Costass.

Latinok? Hát nem görögök? Έλληνες


A vége nagyon tetszik. Imádom, amikor valaki e mesébe illő, valószínűtlenül kék és fehér országról ír. αντίο


Esetleg még magyarázd meg, ki is az az Éva néni, mert egy idegennek jól esik tudnia a szereplőkről, hogy kicsodák.

2011. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!