Sziasztok egy kis segítséget kérnék! Matek házi.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!2011. szept. 2. 15:26
1/7 anonim válasza:
fordított arányosság: 1 tehergépkocsival 10*8*2=160 fuvar elszállítani 300 tonnát, akkor x nap alatt 30000 tonnát 20 tehergépkocsival napi 2 fuvarral az annyi, mint 30000 tonna 20*x*2=40x fuvarral. Egyenes arányossággal így: 300/160=30000/(40x), amiből x=400.
2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. szept. 2. 15:45
3/7 A kérdező kommentje:
De letudnád írni egy kicsit érthetőbben(amúgy ne nézz hülyének matek tagoztos vagyok,csak nagyon rég csinátam ilyen feladatot)
2011. szept. 2. 15:49
4/7 A kérdező kommentje:
és rossz a kérdés mert nem 300, hanem 3000 tonna van először ,boccs
2011. szept. 2. 15:52
5/7 anonim válasza:
"és rossz a kérdés mert nem 300, hanem 3000 tonna van először ,boccs"
akkor a végén ez lesz: 3000/160=30000/(40x), így x=40 nap.
Ennél egyszerűbben nem tudom leírni, egyenes és fordított arányossággal lehet megoldani a feladatot. Én is matektagozatra jártam (hat évfolyamosra), de ilyen gagyi példa nálunk nem volt.
6/7 anonim válasza:
Levezetéshez még annyit: ilyeneknél, mint ez érdemes átszámítani minden 1 egységbe, azaz 1 tehergépkocsi 1 nap alatt, napi 1 fuvarral hány tonnát tud elszállítani? És akkor innen már csak egyenes arányosság kell.
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm újra,így mér értettem
2011. szept. 3. 10:22